Apie mus

Stonaičių socialinės globos namai įsikūrę vaizdingoje vietoje prie Minijos upelio buvusiame kunigaikščio B. Oginskio dvare. Nuo 1926 metų iki dabar čia gyvena žmonės su vidutine ir gilia bei kompleksine proto ir psichine negalia nuo 18 metų iki gyvenimo pabaigos.

Stonaičių socialinės globos namai (toliau  vadinama  –  globos namai) yra įstaiga prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija), kurios paskirtis – užtikrinti ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą suaugusiems asmenims su negalia, kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Globos namuose apgyvendinami ir senyvo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir asmenys, kuriems dėl proto negalios ar psichinių sutrikimų nustatytas 0-40 procentų darbingumo lygis, specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis.

Globos namuose gyvena 153 žmonės. Juos prižiūrintys ir aptarnaujantys darbuotojai visais įmanomais būdais ir metodais padeda gyventojams adaptuotis aplinkoje ir visuomenėje, lavinti neįgaliųjų darbinius įgūdžius, jaustis komfortabiliai savo ribotame pasaulyje, atstatyti pusiausvyrą po ligos paūmėjimo ar streso atvejų. Sistemingai vykdomi, vystomi bei tobulinami psichologinės reabilitacijos, auklėjamieji, ugdomieji, pažintiniai bei terapiniai procesai. Tai vyksta nepertraukiamai visą kliento gyvenimo globos namuose laikotarpį, priklausomai nuo žmogaus norų, negalios formos bei gilumo ir finansinių galimybių.

Didelis dėmesys skiriamas gyventojų užimtumui keliomis kryptimis:

  • gyventojai gali lavinti savo darbinius įgūdžius užsiiminėdami floristika, medžio darbais, piešdami, karpydami,    lipdydami, siuvinėdami, megzdami;
  • pagal pageidavimą ir dvasinę būklę visi gyventojai gali apsilankyti relaksacijos kabinete, kur bus kiekvienam individualiai pritaikyta muzika ir sudaryta jauki aplinka;
  • veikia treniruoklių salė, kur galima sustiprinti kūną pagal specialias individualias kiekvienam sukurtas programas, atsižvelgiant į gydytojų rekomendacijas.

Paūmėjus ligoms ar atsiradus bet kokiems sveikatos sutrikimams, į pagalbą gyventojams ateina globos namų medikai.
Nepamirštame, kad gera nuotaika, teigiamos emocijos padeda geriau jaustis mūsų klientams, kartais pamirštama net sava negalia, todėl globos namuose organizuojamos įvairios tautinės ir religinės šventės. Kam norisi aktyvesnės veiklos – visada yra laukiami muzikiniuose užsiėmimuose, kur galima išmokti dainuoti, šokti liaudiškus, pramoginius bei ritminius šokius, groti įvairiais muzikos instrumentais. Pageidaujančius kviečiame į krepšinio, badmintono treniruotes, sužaisti šachmatais. Turime biblioteką, kurioje gyventojas gali išsirinkti knygą pagal savo pomėgį ir pageidavimą, paskaityti rajoninius ir respublikinius laikraščius bei žurnalus. Globos namų darbuotojai padės atrasti mėgiamą užsiėmimą ir patars, kuo dar galima užsiimti. Svarbu, kad čia gyvendamas žmogus jaustųsi saugus, būtų užtikrinti jo socialiniai poreikiai bei socialinės garantijos.

Globos namų misija – kiekvieno paslaugų gavėjo geresnė gyvenimo kokybė, sveikata ir socialinis dalyvavimas, teikiant į asmenį orientuotas paslaugas.

Globos namų vizija – pažangi įstaiga, teikianti kokybiškas paslaugas, vykstanti ir diegianti socialines inovacijas.

Globos namų veiklos tikslai: 

  • Užtikrinti paslaugų gavėjams ilgalaikę ir trumpalaikę socialinę globą, emocinį ir fizinį saugumą, lygias galimybes, sudarant žmogaus orumo nežeminančias gyvenimo sąlygas, saugant ir ginant jų teises;
  • Užtikrinti kompleksinę nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujančią pagalbą, atsižvelgiant į senyvo amžiaus asmens fizinį ir socialinį savarankiškumo lygį;
  • Užtikrinti suaugusiems asmenims, turintiems negalią, visapusišką ir lygiateisį dalyvavimą visuomenės gyvenime, įgalinant ir skatinant savarankiškumą.

Mes norime, kad čia būtų gera, ramu ir saugu!

Atnaujinimo data: 2023-12-18